filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Robert
2005
http://www.filmakademiet.dk
Duńska Akademia Filmowa
Data wręczenia nagród:
16 stycznia
Robert
Najlepszy film
wygrane
Królewska gra
(2004)
Meta Louise Foldager Sørensen
,
Nikolaj Arcel
nominacje
Dzień i noc
(2004)
Jonas Frederiksen
,
Simon Staho
,
Anne Katrine Andersen
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Paprika Steen
,
Thomas Heinesen
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Nicolas Winding Refn
,
Henrik Danstrup
W twoich rękach
(2004)
Ib Tardini
,
Annette K. Olesen
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sofie Gråbøl]
Sofie Gråbøl
jako Britt w filmie
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
nominacje
Lena Endre
Dzień i noc
(2004)
Laura Drasbæk
Familien Gregersen
(2004)
Sonja Richter
Villa paranoia
(2004)
Ann Eleonora Jørgensen
W twoich rękach
(2004)
Najlepszy aktor
wygrane
[Mads Mikkelsen]
Mads Mikkelsen
jako Tonny w filmie
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
nominacje
Ulrich Thomsen
Bracia
(2004)
Mikael Persbrandt
Dzień i noc
(2004)
Mikael Birkkjær
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Frits Helmuth
Villa paranoia
(2004)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Trine Dyrholm]
Trine Dyrholm
jako Kate w filmie
W twoich rękach
(2004)
nominacje
Pernilla August
Dzień i noc
(2004)
Laura Christensen
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Ditte Gråbøl
Radosny dzień
(2004)
Sonja Richter
W twoich rękach
(2004)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Søren Pilmark]
Søren Pilmark
jako Erik Dreier Jensen w filmie
Królewska gra
(2004)
nominacje
Nikolaj Lie Kaas
Bracia
(2004)
Bent Mejding
Bracia
(2004)
Leif Sylvester
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Nicolaj Kopernikus
W twoich rękach
(2004)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Nikolaj Arcel]
Nikolaj Arcel
Królewska gra
(2004)
nominacje
Simon Staho
Dzień i noc
(2004)
Paprika Steen
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Nicolas Winding Refn
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Annette K. Olesen
W twoich rękach
(2004)
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Królewska gra
(2004)
Nikolaj Arcel
,
Rasmus Heisterberg
nominacje
Fakir z Bilbao
(2004)
Mette Heeno
Terkel ma kłopoty
(2004)
Mette Heeno
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Bracia
(2004)
Anders Thomas Jensen
Michael ginie na misji w Afganistanie. Młodszy brat, który właśnie wyszedł z więzienia, zaczyna opiekować się jego rodziną.
nominacje
Dzień i noc
(2004)
Simon Staho
,
Peter Asmussen
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Kim Fupz Aakeson
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Nicolas Winding Refn
W twoich rękach
(2004)
Kim Fupz Aakeson
,
Annette K. Olesen
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Fakir z Bilbao
(2004)
nominacje
Królewska gra
(2004)
Kamilla Bjerglind
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Louise Bruun (I)
Radosny dzień
(2004)
Liz Louis-Jensen
Villa paranoia
(2004)
Naja Jensen (I)
Najlepsza muzyka
wygrane
Terkel ma kłopoty
(2004)
Bo Rasmussen
nominacje
Dzień i noc
(2004)
Joachim Holbek
Królewska gra
(2004)
Flemming Nordkrog
,
Henrik Munch
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Peter Peter
Radosny dzień
(2004)
Rick Astley
Najlepsza piosenka
wygrane
Terkel ma kłopoty
(2004)
nominacje
Bracia
(2004)
"When I'm Coming Home", wyk. Andrew Strong (I)
Cyrkelinka i najmniejsza bohaterka świata
(2004)
"Pruttesangen", wyk. Kaya Brüel i Janne Britt Hansen
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
"Losing My Religion", wyk. Nina Persson (I)
Radosny dzień
(2004)
"Love Will Shine", wyk. Wayne Hernandez
Najlepsza scenografia
wygrane
Królewska gra
(2004)
Niels Sejer
nominacje
Fakir z Bilbao
(2004)
Peter De Neergaard
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Peter Grant
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Rasmus Thjellesen
Villa paranoia
(2004)
Erik Clausen
,
Thorkil Slebsager
Najlepsze efekty specjalne / oświetlenie
wygrane
Fakir z Bilbao
(2004)
nominacje
Bracia
(2004)
Søren Buus, Peter Hjorth (II) i Hans Peter Ludvigsen
Inkasent
(2004)
Lars Andersen (I), Lasse Spang Olsen i Martin Spang Olsen
Najlepsze kostiumy
wygrane
Królewska gra
(2004)
Helle Nielsen
nominacje
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Stine Gudmundsen-Holmgreen
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Jane Whittaker
Radosny dzień
(2004)
Manon Rasmussen
Villa paranoia
(2004)
Jane Haagensen
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Królewska gra
(2004)
Rasmus Videbæk
nominacje
Fakir z Bilbao
(2004)
Eric Kress
Familien Gregersen
(2004)
Dirk Brüel
Gdy odchodzą najmłodsi
(2004)
Erik Zappon
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Morten Søborg
Najlepszy dźwięk
wygrane
Terkel ma kłopoty
(2004)
Nalle Hansen
nominacje
Cyrkelinka i najmniejsza bohaterka świata
(2004)
Niels Arild
Dzień i noc
(2004)
Peter Albrechtsen
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Jens Bønding
Radosny dzień
(2004)
Tim Alban
Najlepszy film amerykański
wygrane
Między słowami
(2003)
Sofia Coppola
Podstarzały aktor i młoda dziewczyna nawiązują nić porozumienia podczas pobytu w Tokio, gdzie oboje czują się osamotnieni.
nominacje
21 gramów
(2003)
Alejandro González Iñárritu
Fahrenheit 9.11
(2004)
Michael Moore
Monster
(2003)
Patty Jenkins
Zakochany bez pamięci
(2004)
Michel Gondry
Najlepszy film dla dzieci / familijny
wygrane
Terkel ma kłopoty
(2004)
Thorbjørn Christoffersen
,
Kresten Vestbjerg Andersen
,
Trine Heidegaard
,
Stefan Fjeldmark
,
Thomas Heinesen
nominacje
Cyrkelinka i najmniejsza bohaterka świata
(2004)
Jannik Hastrup
,
Marie Bro
Fakir z Bilbao
(2004)
Peter Flinth
,
Mie Andreasen
,
Tivi Magnusson
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Swenkowie
(2004)
Jeppe Rønde
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
This Is Me Walking
(2004)
Ulrik Wivel
Najlepszy film nie-amerykański
wygrane
Zło
(2003)
Mikael Håfström
Erik trafia do elitarnego internatu. W nowym miejscu postanawia przeciwstawić się systemowi.
nominacje
Dzienniki motocyklowe
(2004)
Walter Salles
Głową w mur
(2004)
Fatih Akin
Maria łaski pełna
(2004)
Joshua Marston
Moje życie beze mnie
(2003)
Isabel Coixet
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Biernes by
(2004)
Bertel Torne Olsen
,
Laila Hodell
Najlepszy montaż
wygrane
Królewska gra
(2004)
Mikkel E.G. Nielsen
nominacje
Bracia
(2004)
Pernille Bech Christensen
,
Adam Nielsen
Pusher II - Krew na rękach
(2004)
Anne Østerud
,
Janus Billeskov Jansen
W twoich rękach
(2004)
Molly Marlene Stensgaard
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Terkel ma kłopoty
(2004)
Thorbjørn Christoffersen
,
Kresten Vestbjerg Andersen
,
Stefan Fjeldmark
Nagroda Specjalna Jury
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Nede på jorden
(2002)
Max Kestner
Dokument przedstawia życia pracowników fabryki obawiających się utraty pracy.
Wyróżnieni w roku 2005
Królewska gra
(
8/10
)
Terkel ma kłopoty
(
5/6
)
Fakir z Bilbao
(
2/6
)
Pusher II - Krew na rękach
(
1/12
)
Gdy odchodzą najmłodsi
(
1/10
)
W twoich rękach
(
1/8
)
Bracia
(
1/7
)
Między słowami
(
1/1
)
Zło
(
1/1
)
Swenkowie
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.