filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
MFF w Valladolid
1999
http://www.seminci.es
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid
Data wręczenia nagród:
30 października
Złoty Kłos
Najlepszy film
wygrane
Wojny domowe
(1999)
Damien O'Donnell
Udział w konkursie głównym
nominacje
Ataque Verbal
(1999)
Miguel Albaladejo
Haut les coeurs!
(1999)
Sólveig Anspach
Jakub kłamca
(1999)
Peter Kassovitz
Juha
(1999)
Aki Kaurismäki
Kikujiro
(1999)
Takeshi Kitano
Kształty nocy
(1999)
Andreas Dresen
Marta y alrededores
(1999)
Nacho Pérez de la Paz
,
Jesús Ruiz
Mordercze lato
(1999)
Spike Lee
Mundo grúa
(1999)
Pablo Trapero
Petits frères
(1999)
Jacques Doillon
Pídele cuentas al rey
(1999)
José Antonio Quirós
Podróż Felicji
(1999)
Atom Egoyan
Podróż ku słońcu
(1999)
Yeşim Ustaoğlu
Uniesie nas wiatr
(1999)
Abbas Kiarostami
W nowej skórze
(1999)
Emilie Deleuze
Wonderland
(1999)
Michael Winterbottom
Wybory
(1999)
Alexander Payne
Zabierz mnie
(1999)
Léa Pool
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Na końcu świata
(1999)
Konstantin Bronzit
Srebrny Kłos
Zdobywca
wygrane
Strefa wojny
(1999)
Tim Roth
Historia nastolatka, który odkrywa, że jego starszą siostrę i ojca łączy kazirodcze uczucie. Zaszokowany postanawia o wszystkim powiedzieć matce.
Zdobywca w kategorii filmów krótkometrażowych
wygrane
Billy's Balloon
(1998)
Don Hertzfeldt
Nuda
(1998)
Peter Peake
Konkurs "Time of History"
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Kondolencje z frontu
(1998)
Barbara Sonneborn
Nagroda Indywidualna
Najlepszy aktor
wygrane
[Takeshi Kitano]
Takeshi Kitano
jako Kikujiro w filmie
Kikujiro
(1999)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Linda Bassett]
Linda Bassett
jako Ella w filmie
Wojny domowe
(1999)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Podróż Felicji
(1999)
Paul Sarossy
Ciężarna dziewczyna przyjeżdża z Irlandii do Birmingham, by odnaleźć ojca dziecka.
Jury Młodych
Najlepszy film w konkursie głównym
wygrane
Zabierz mnie
(1999)
Léa Pool
Najlepszy film w konkursie "Meeting Point"
wygrane
Ta sama miłość, ten sam deszcz
(1999)
Juan José Campanella
Nagroda Publiczności
Zdobywca w konkursie głównym
wygrane
Pídele cuentas al rey
(1999)
José Antonio Quirós
Nagroda Specjalna
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
wygrane
Kikujiro
(1999)
Takeshi Kitano
Wyróżnieni w roku 1999
Kikujiro
(
2/3
)
Wojny domowe
(
2/2
)
Podróż Felicji
(
1/2
)
Zabierz mnie
(
1/2
)
Pídele cuentas al rey
(
1/2
)
Strefa wojny
(
1/1
)
Na końcu świata
(
1/1
)
Ta sama miłość, ten sam deszcz
(
1/1
)
Billy's Balloon
(
1/1
)
Nuda
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.