filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cannes
2004
http://www.festival-cannes.fr/
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
Złota Palma
Najlepszy film
wygrane
Fahrenheit 9.11
(2004)
Michael Moore
Dokument przedstawia powiązania rządu Stanów Zjednoczonych z organizacjami terrorystycznymi.
Udział w konkursie głównym
nominacje
2046
(2004)
Kar-Wai Wong
Choroba tropikalna
(2004)
Apichatpong Weerasethakul
Czysta
(2004)
Olivier Assayas
Dziecięcy świat
(2004)
Hirokazu Koreeda
Dzienniki motocyklowe
(2004)
Walter Salles
Edukatorzy
(2004)
Hans Weingartner
Exils
(2004)
Tony Gatlif
Ghost in the Shell 2: Innocence
(2004)
Mamoru Oshii
Kobieta jest przyszłością mężczyzny
(2004)
Sang-soo Hong
Ladykillers, czyli zabójczy kwintet
(2004)
Joel Coen
,
Ethan Coen
Oldboy
(2003)
Chan-wook Park
Peter Sellers - Życie & Śmierć
(2004)
Stephen Hopkins
Popatrz na mnie
(2004)
Agnès Jaoui
Shrek 2
(2004)
Kelly Asbury
,
Conrad Vernon
,
Andrew Adamson
Skutki miłości
(2004)
Paolo Sorrentino
Święta dziewczyna
(2004)
Lucrecia Martel
W świecie wina
(2004)
Jonathan Nossiter
Życie jest cudem
(2004)
Emir Kusturica
Najlepszy aktor
wygrane
[Yûya Yagira]
Yûya Yagira
jako Akira w filmie
Dziecięcy świat
(2004)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Maggie Cheung]
Maggie Cheung
jako Emily Wang w filmie
Czysta
(2004)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Popatrz na mnie
(2004)
Jean-Pierre Bacri
,
Agnès Jaoui
Najlepszy reżyser
wygrane
[Tony Gatlif]
Tony Gatlif
Exils
(2004)
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Trafic
(2004)
Cătălin Mitulescu
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Accordéon
(2004)
Michèle Cournoyer
Closer
(2004)
David Rittey
Der Schwimmer
(2004)
Klaus Hüttmann
Gérard mon amour
(2004)
Madeleine Andre
L'Évangile du cochon créole
(2004)
Michelange Quay
Nic się nie dzieje
(2004)
Jonas Geirnaert
Quimera
(2004)
Eryk Rocha
Thinning the Herd
(2004)
Rie Rasmussen
W ostatniej chwili
(2004)
Nicolas Salis
Grand Prix Festiwalu
Najlepszy film
wygrane
Oldboy
(2003)
Chan-wook Park
Uwolniony po 15 latach Dae-su ma pięć dni, by odkryć kto go uwięził i dokonać brutalnej zemsty.
Nagroda Jury
Najlepszy film
wygrane
Choroba tropikalna
(2004)
Apichatpong Weerasethakul
Młody żołnierz i tajski wieśniak nawiązują homoseksualny romans, który kończy się, gdy ten drugi znika bez śladu.
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Nic się nie dzieje
(2004)
Jonas Geirnaert
Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
Nagroda główna
wygrane
Jedwabna opowieść
(2004)
Éléonore Faucher
Or
(2004)
Keren Yedaya
Grand Prix Canal+
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Ryan
(2004)
Chris Landreth
Nagroda Kodaka
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Ryan
(2004)
Chris Landreth
Grand Golden Rail
Najlepszy film
wygrane
CQ2 (Seek You Too)
(2004)
Carole Laure
Nagroda Cinéfondation
Pierwsza nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
Happy Now
(2004)
Frederikke Aspöck
Druga nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
99 vuotta elämästäni
(2004)
Marja Mikkonen
Wycieczka do miasta
(2003)
Corneliu Porumboiu
Trzecia nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
Fajnie, że jesteś
(2004)
Jan Komasa
Magda jest studentką jednej z warszawskiej uczelni. Pewnego dnia przyjeżdża do niej do akademika z niezapowiedzianą wizytą jej ojciec.
Nagroda Francuskiego Systemu Edukacji Narodowej
Najlepszy film
wygrane
Życie jest cudem
(2004)
Emir Kusturica
Bośniacki inżynier pragnie ukończyć dzieło życia - połączenie kolejowe między swoim miasteczkiem a Serbią. Jego rodzina nie popiera tych planów.
Nagroda Gras Savoye
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Comment j'ai marché sur la lune
(2003)
Samuel Jadok
Wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Square couine
(2001)
Fabrice Luang-Vija
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda główna
wygrane
Dzienniki motocyklowe
(2004)
Walter Salles
Historia Ernesto Guevary i Alberto Granado, którzy w 1952 roku ruszyli w motocyklową podróż przez Amerykę Południową.
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Moolaadé
(2004)
Ousmane Sembène
Nagroda Kulturalna Francji
Francuski kinoman roku
wygrane
Raja
(2003)
Jacques Doillon
Zagraniczny kinoman roku
wygrane
Uzak
(2002)
Nuri Bilge Ceylan
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda konkursowa
wygrane
Fahrenheit 9.11
(2004)
Michael Moore
Dokument przedstawia powiązania rządu Stanów Zjednoczonych z organizacjami terrorystycznymi.
Sekcja równoległa
wygrane
Whisky
(2004)
Juan Pablo Rebella
,
Pablo Stoll
Nagroda Młodych
Najlepszy film
wygrane
Kontrolerzy
(2003)
Nimród Antal
Bulcsu i jego koledzy to grupa kontrolerów z budapesztańskiego metra, którego tunele skrywają pewną mroczną tajemnicę.
Nagroda Młodych Krytyków
Najlepszy film
wygrane
Or
(2004)
Keren Yedaya
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Ryan
(2004)
Chris Landreth
Nagroda Specjalna
Nagroda Regard Original
wygrane
Ziemia i popioły
(2004)
Atiq Rahimi
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Jedwabna opowieść
(2004)
Éléonore Faucher
,
Gaëlle Macé
Or
(2004)
Sari Ezouz-Berger
,
Keren Yedaya
Nagroda im. Francios Chalais
Najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie
wygrane
Dzienniki motocyklowe
(2004)
Walter Salles
Historia Ernesto Guevary i Alberto Granado, którzy w 1952 roku ruszyli w motocyklową podróż przez Amerykę Południową.
Oficjalna selekcja Festiwalu
Najlepszy film długometrażowy
wygrane
Or
(2004)
Keren Yedaya
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Człowiek bez cienia
(2004)
Georges Schwizgebel
Przegląd Un Certain Regard
Najlepszy film
wygrane
Moolaadé
(2004)
Ousmane Sembène
Small Golden Rail
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Alice i ja
(2004)
Micha Wald
Technical Grand Prize
Wyróżnienie w kategoriach technicznych
wygrane
Dzienniki motocyklowe
(2004)
Éric Gautier
Historia Ernesto Guevary i Alberto Granado, którzy w 1952 roku ruszyli w motocyklową podróż przez Amerykę Południową.
Złota Kamera
Nagroda dla najlepszego debiutanta
wygrane
Or
(2004)
Keren Yedaya
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Uciec!
(2004)
Chao Yang
Wyróżnieni w roku 2004
Or
(
5/5
)
Dzienniki motocyklowe
(
3/4
)
Ryan
(
3/3
)
Fahrenheit 9.11
(
2/2
)
Jedwabna opowieść
(
2/2
)
Moolaadé
(
2/2
)
Życie jest cudem
(
1/2
)
Czysta
(
1/2
)
Popatrz na mnie
(
1/2
)
Exils
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.